Metody odlewania metali

Odlew w swej najprostszej formie polega na formowaniu elementów metalowych, jakie będą proste w dalszej obróbce.
Odlew jest technologią uzyskiwania obiektów za pomocą wypełniania form ciekłym metalem.

Aluminium szczotkowane

Odlewy realizuje się ze staliwa, stopów miedzi. Powszechne są również odlewy z brązu.

To świetnie, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat. Wtedy przejdź do witryny (https://maszyny-tmc.pl/product-category/granulatory-peleciarki/), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na mnóstwo tematów.

Odlewanie stosuje się wtenczas gdy pozostałe technologie byłyby nadto drogie. Techniką odlewania możemy wyrobić rzeczy o niezwykle zawiłych kształtach z niesłychanie dużą dokładnością np. tłoki, napędy, obudowy, narzędzia. Odlewanie może być przebiegiem prostym, lub zawiłym. Całość zależy od tego który kształt chcemy pozyskać i który surowiec obrabiamy. Proces formowania komponuje się z następujących części: realizacja wzorniku obiektu, wykonanie części formy odlewniczej, wykonanie rdzeni, jakie imitują kształty wewnętrzne obiektu, montaż formy, zalewanie formy płynny metalem, wyjęcie odlewu z formy, obróbka wykańczająca. Z technologicznego punktu widzenia każdy obiekt odlewany w formie jest określany mianem odlewem. Jednakże na ogół zwie się tak jedynie te przedmioty, jakie nie nastręczają w ogóle bądź prawie w ogóle dalszej obróbki maszynowej.

Jednakże z reguły model różni się troszeczkę od definitywnej odmiany odlewu ze względu na konieczność uwzględniania przeróżnych elementów technologicznych kluczowych dla dobrego stworzenia zawiłych odlewów. Im w wyższym stopniu zawiły kształt ma mieć odlew tym trudniej wykonać należytą formę. Najpowszechniej spotykanym ambarasem, jaki musi być anulowany jeżeli chodzi o odlewnie aluminium – więcej o odlewni aluminium będzie obecność tzw. podcięć.

Są to wgłębienia bądź występy uformowane tak, iż foremki nie dałoby się odseparować od odlewu po jego stwardnieniu. Hartowanie indukcyjne jest jedną z metod hartowania powierzchniowego, w jakiej rozgrzewanie metalu zachodzi za pomocą prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,