Czy przekazywanie 1% to właściwy pomysł, aby pomóc dzieciom?

Współczesne organizacje pożytku publicznego niezwykle często dotyczą pomocy dzieciom, mając na względzie potrzeby osób chorych lub osób w trudnej sytuacji materialnej. Cieszą się one znacznym zainteresowaniem, także wśród podatników, którzy decydują się przekazać im 1% obliczonego podatku. Co roku wszyscy podatnicy mają taką możliwość, wybierając daną organizację pożytku publicznego.

W sieci można natrafić na niemało przydatnych informacji odnośnie przekazywania podatku dla poszczególnych organizacji charytatywnych. Wystarczy kierować się frazą: 1% podatku 2016, aby tym sposobem dotrzeć do bieżących przepisów z dziedziny prawa podatkowego. Warto nadmienić, że co roku w naszej przestrzeni pojawiają się kolejne fundacje, którym zależy na pozyskaniu finansowego wsparcia.

Każdy odsyłacz do artykułu prowadzi tylko do cennych stron, na których przeczytać możesz o ważnych zdarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Za otrzymane fundusze mogą wspomóc swoich podopiecznych albo zatroszczyć się o wzmocnienie struktur.

Dla takich organizacji pożytku publicznego hasło „1% podatku 2016” wiąże się z nadzieją na dodatkowe wpływy, jakie będzie można wydać w konkretny sposób (Poradnik podatnika – 1 procent podatku). Warto zatem wspomagać tego rodzaju akcje, szczególnie, że nie jest to równoznaczne ze stratą finansową podatników. Oczywiście mamy okazję także pomagać fundacjom na większą skalę, decydując się na stałą współpracę lub przeznaczenie większych datków.

pieniądze w monetach

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com

Dla większości fundacji pożytku publicznego pomoc dzieciom to priorytet, skupiając się na ich potrzebach dotyczących zdrowia czy sytuacji finansowej. Czasami w działalność poszczególnych fundacji angażują się rozpoznawalne osoby, jak przykładowo aktorzy czy piosenkarze. Zazwyczaj starają się dodatkowo wypromować daną organizację, aby pozostali obywatele rozumieli specyfikę jej działania. Nierzadko, z ich wsparciem pomoc dzieciom staje się znacznie efektywniejsza, bowiem na konto fundacji wpływają większe sumy.

Każdy z nas powinien uświadomić sobie, w jaki sposób mógłby pomóc na rzecz najmłodszych, angażując się w konkretną fundację. W polskiej rzeczywistości funkcjonuje ich naprawdę niemało, dlatego bez kłopotów uda nam się wybrać taką fundację, która najbardziej nas przekonuje pod kątem rodzaju działania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,