Czy opłaca się zażywać suplementacji ziołowej i czy dają konkretne efekty?

W ostatnich latach dość dużym wzięciem cieszy się temat suplementacji. Jest to związane zapewne z trendem na bycie fit oraz ze wzrostem świadomości naszych rodaków odnośnie dietetyki. Czy opłaca się zatem wspomagać się suplementami oraz czy dają one konkretne efekty?

zioła - element diety

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.pl

Jeżeli bierzemy pod uwagę zioła np. zioła szwedzkie to doceniamy ich właściwości od wieków. O ich skuteczności napisano już naprawdę dużo rozpraw i książek, z tego właśnie powodu nie zamierzamy tutaj nad tym się rozwodzić. Niemniej jednak, wciąż gorącym tematem pozostają suplementy ziołowe, których jest na rynku bardzo dużo. Opłaca się zatem pochylić się nad tym zagadnieniem nieco dłużej. Niezwykle ważnym elementem naszej diety powinna być lecytyna, jaka zmniejsza poziom cholesterolu a także korzystnie wpływa na funkcjonowanie wielu narządów wewnętrznych. Lecytyna sojowa to mix min. fosfolipidów, które pełnią znaczącą rolę w naszym ciele (czytaj więcej na Ceneo). W aptekach dostępne są suplementy, które posiadają tę substancję, z tego też powodu warto sprawdzić czy nam jej nie brakuje. Jednym z ostatnich hitów jest także spirulina, a więc sproszkowane algi morskie, która ma bardzo dużą ilość właściwości prozdrowotnych. Od pewnego czasu jest również bardzo popularna pośród sportowców ze względu na bardzo dużą ilość białka. Suplementacja tym środkiem pomaga więc w szybkiej budowie masy mięśniowej. W przypadku suplementu jakim jest spirulina opinie są naprawdę bardzo dobre – jest zdrowa, bogata w witaminy a poza tym jest niskokaloryczna.

Obok odpowiedniej suplementacji trzeba także myśleć o korzystaniu z odpowiednich leków, gdy coś nam dolega. Samą dietą oraz rozdrabniacz do drewna dostarczaniem brakujących składników nie uchronimy się przed różnego rodzaju schorzeniami. Nie ma chyba na rynku suplementu, jaki wyleczyłby nas z problemów z drogami oddechowymi czy innymi chorobami.

W takiej sytuacji skuteczny okazuje się być wyłącznie lek tj. Ambrosol, jaki ma postać syropu oraz działanie wykrztuśnie (syrop Ambrosol). Świetnym rozwiązaniem dla naszego organizmu byłoby gdybyśmy mieli ciągle pod ręką właściwe medykamenty ale także konkretne suplementy diety tj. lecytyna sojowa bądź też zioła jak choćby zioła szwedzkie. Te ostatnie polecane są na wiele przypadłości – ułatwiają zwalczać ból głowy. Idealnie działają również w wypadku jesiennego osłabienia organizmu. Nie należy oczywiście nadużywać suplementacji, nieodpowiednio stosowane środki mogą bowiem przynieść więcej szkód niż pożytku.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , ,