Pożyczki, kredyty spłaty… Czyli wszelkie zobowiązania pożyczkobiorcy

Pożyczki, które trzeba połączyć

Jak wiemy zdarza się tak trzeba wziąć kredyt, jeden, dwa bywa, że i pięć, albo sześć. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale rzeczywiście czasem inaczej nie dalibyśmy rady przeżyć. Po pewnym czasie dochodzi do nas, że lepiej byłoby mieć jedną duża ratę do spłaty zamiast paru małych. Zaczyna się wtedy gonitwa myśli o tym jak konsolidować zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny jest możliwy, o ile zadłużenia, które posiadamy mogą być objęte konsolidacją. tego typu pomysł prowadzi do zaciągnięcia następnego kredytu, ale chociaż dokonamy spłaty wszystkich pozostałych. Dobrze jest również samemu zobaczyć jakiej wielkości jest nasze zadłużenie wśród znajomych, czy też w którymś sklepie, sprawdzić zaległe rachunki za prąd. Gdy wszystko zliczymy, wyjdzie, że trzeba będzie poświęcić prawie całą wypłatę na rozliczenie się z małych pożyczek, ale za te chociaż nie są doliczane odsetki, przynajmniej u znajomych. Jeśli jednak mamy jakieś niezapłacone faktury, to powinniśmy zadzwonić do firmy i dowiedzieć jakie naliczono odsetki i od razu je spłacić.

Wsparcie dla firm na starcie

Pieniądze, nominał polski

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy myślimy o założeniu działalności gospodarczej pamiętajmy o tym, że możemy liczyć na bonusy. Nie mówimy tu tylko o szpanerskich gadżetach do rachunku bankowego, czy np. o rabacie w sklepie z meblami bo zrobiliśmy większe zakupy do nowej siedziby. Wiadomo, że opcja odliczenia VAT’u też nas cieszy, ale zdecydowanie bardziej powinny nas radować dotacje dla nowych firm. Jednak zanim rozpłyniemy się z radości dobrze jest zobaczyć, jakie dotacje się nam należą i co musimy zrobić, by je otzrymać. Dofinansowania nie pojawiają się z nieba jak lodówka z pysznymi przekąskami. Jeśli chcemy dostać dotację musimy złożyć wniosek. Jednak żeby złożyć wniosek musimy wiedzieć, o puli dotacji dla nowo powstałych firm, które chcą prężnie działać. Często część dotacji trzeba oddać. Ale taka dotacja jest o niebo lepszym rozwiązaniem dla początkującej firmy niż umowa z bankiem. Nigdy nie wiemy, w którą stronę pójdzie nasza działalność. Chociaż na początku widzimy wszystko przez różowe okulary, może dojść do tego, że jednak coś nie wypali. Bywa, że w takich sytuacjach odpłatność za dotację jest umarzana. kredytu (zobacz pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości) natomiast nie zlikwidujemy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii