Karty bankomatowe, bankowość na telefonie. Jak je używamy?

Karty do rachunku bankowego

Jak wiemy dziś wszędzie można dokonać płatności kartą. Kiedyś novum były dla nas bankomaty, dziś nie dziwi fakt, że bezgotówkowe transakcje są bardzo popularne. Dlatego karta do konta zdaje się być konieczna, jeżeli nie chcemy nosić zbyt dużo pieniędzy w portfelu. Musimy mieć kartę bankomatową i będziemy mogli dokonywać płatności w każdym miejscu gdzie jest terminal płatniczy. A w prawie wszystkich sklepach mamy taką możliwość. Wiadomo, że za kartę do konta musimy płacić, ale jest to symboliczna opłata, a funkcjonalność jest nieporównywalnie większa, niż gdybyśmy mieli chodzić i wybierać pieniądze w banku. Czekanie w kolejce do okienka to przeszłość. Nawet, jeżeli chcemy założyć konto nie musimy iść do placówki. Musimy mieć jedynie dostęp do Internetu. W dzisiejszych czasach wszystko jest o wiele prostsze aniżeli jeszcze jakieś piętnaście lat temu. Świat gna do przodu, a placówki bankowe są w peletonie.

pieniądze i karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Bank przez Internet

Brakuje nam teraz czasu na cokolwiek. Ciągle głowimy się, co robić, żeby zaplanować sobie kilka wolniejszych chwil. Stąd też bankowość elektroniczna jest dla nas wybawieniem. Taka bankowość mobilna to jedno z największych udogodnień naszych czasów. Potrzebna jest nam aplikacja na smartfona i możemy w każdym momencie nie tylko zobaczyć swój stan rachunku, ale również zrobić przelew, czy potwierdzić przelew stały. To duże uproszczenie. Jeśli nie posiadamy najnowszego telefonu można przysiąść przed komputerem i też zalogować się do bankowości mobilnej. Dostęp do Internetu, login i hasło pozwalają nam na uporanie się ze opłaceniem rachunków, faktur itp. Co ważne mobilne sprawdzanie z konta jest banalne. Nie trzeba przejmować się, że coś będzie za trudne. Gdy logujemy się pierwszy raz ukazują się informacje pokazujące, jak korzystać z bankowości mobilnej.

Czy chcesz zgłębić opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://www.logintrade.pl/blog/2017/06/01/zakupy-2-0-nowe-spojrzenie/), a zapewne znajdziesz tego typu dane, które okażą się bardzo pomocne.

Możemy też, jeżeli są w nas jakieś obawy pójść do placówki bankowej, żeby dowiedzieć się u źródła co i jak. Wiadomo, że banki mimo bankowości mobilnej, opcji uzyskania kredytów przez Internet nadal pracują pełną parą i są otwarte w standardowych godzinach przez cały tydzień roboczy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii