Jak przeprowadza się ocenę 360 stopni?

Od wielu lat podwładni podlegają sprawdzaniu. Niegdyś praktykowano do tego celu surowe zasady, a praca wykonywana była pod ostrym dozorem przełożonych. Obecnie, aby uzyskać informacje na ile dobrze pracujemy opracowane zostały różne techniki oceny. Ocena pracownicza ułatwi przełożonemu dokonać prawidłowej selekcji, ale też dać nagrody liderów i odpowiednio ich mobilizować, inspirować.

Wśród najpowszechniejszych i zarazem tych najlepszych metod mieści się technika, a w sumie ocena 360 stopni. Polega ona na badaniu całkowitego otoczenia podwładnego i w ten sposób robiona jest jego analiza. Ten rodzaj sprawdzania zaliczany jest do nadzwyczaj właściwych, ponieważ nagromadzone informacje wywodzą się nie tylko od samego pracownika, ale też jego partnerów, współpracowników, a nawet klientów, z jakimi miał okazję pracować. Badanie to daje więc dużo wskazówek na temat umiejętności badanego i pozwala lepiej go zmobilizować znając opinie na jego temat z jednostek z zewnątrz.

Zafascynował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to zdobądź dodatkowe dane na to zagadnienie oraz zobacz przydatne informacje (http://bhpprofesjonalnie.pl/), a zapewne również przykują Twoją uwagę.

Współpracownicy mogą wypowiedzieć się w temacie ocenianego dostarczając informacje na temat jego konkretnych postępowań w pracy, sam oceniany, z kolei ma możliwość swoistej samooceny, co także pomaga mu naprawić własne jakiekolwiek ujmy w pracy.

Autor: materiały prasowe

Sama ocena 360 stopni () wpływa także na zaspokajanie oczekiwań współpracowników oraz całościowej organizacji, ponieważ mierzy postępy działań oraz daje wyobrażenie wszelkich błędów. To zdaje się być rzeczą główną do prowadzenia zdrowego, silnego jak również skutecznego zespołu. Wyszukanie luk pomoże lepiej zmobilizować grupę i sprawić, że będą wielce zaangażowani i zżyci z firmą.

W obecnych czasach wydaje się istotną sprawą, by pracownicy nie byli tylko maszynką do realizowania planów ilościowych. Obecnie kładzie się głównie nacisk na jakość realizowanych zadań. Aby uzyskać to w pełni trzeba o nich zadbać. To, czego nie mają i jak odnajdują się w pracy pomoże rozwikłać właśnie Ocena pracownicza (). Oczywiste, że skupia ona też uwagę na rezultatach pracy określonej osoby, bo to przecież jest tak samo ważne.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,