Gdzie szukać pracy po skończeniu studiów związanych z finansami? Atrakcyjne propozycje.

Zanim wybierze się kierunek studiów sporo ludzi myśli nad pracą w w roli finansisty, maklera, bankowca albo ubezpieczyciela, ponieważ zawody te wiązane są zwykle z powagą stanowiska oraz wysokimi zarobkami i gwarantowaną posadą. Jednak aby zostać przyjętym na studia związane z finansami i gospodarką, należy dobrze czuć się w przedmiotach ścisłych. Czy warto wybrać się na kierunek tego rodzaju i gdzie można pracować po kierunkach finansowych?

Sporo osób kończących edukację poszukuje pracy w wyuczonym zawodzie, lecz nie traktuje jej jedynie jako źródła zarobków. Poza pracą na określonym stanowisku ludzie pragną się dokształcać, zwiększać kwalifikacje, dostawać awanse, a do tego mieć fajną atmosferę w miejscu pracy i sprawdzony zespół pracowników. Po studiach finansowych można znaleźć zatrudnienie w zespole finansistów, lecz można także rozpocząć pracę na własny rachunek, przykładowo- można zostać aktuariuszem. Aktuariusz trudni się szeroko rozumianym estymowaniem ryzyka i zostaje osobą używającą tego tytułu po zaliczeniu odpowiedniego egzaminu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz najczęściej pracuje w zakładzie ubezpieczeń, firmach consultingowych i funduszach emerytalnych. Może pracować także w dużych przedsiębiorstwach jako skarbnik, czyli ktoś, kto nie jest dyrektorem finansowym, ale sprawuje pieczę nad rozsądnym zarządzaniem funduszami. Bogata wiedza na temat matematyki finansowej daje możliwość zajmowania się też wycenami firm, projektów inwestorskich, biznesplanami i konsultingiem transakcyjnym. W każdym większym przedsiębiorstwie powinny być utworzone rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, takie jak świadczenia pracownicze, na przykład jubileusze, rezerwy emerytalne albo inne gratyfikacje dla pracowników.

Zaintrygował Cię przedstawiany tu post? Jeżeli tak, warto zobaczyć tu pozostałe wartościowe artykuły, ponieważ one również są godne zainteresowania.

Wynika to z ustawy o rachunkowości. Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, by środki złożone na rezerwy emerytalne (sprawdź!) i inne odprawy naprawdę były odkładane.

Choć praca w środowisku finansistów jest stresująca, na pewno jest bardzo dobrze płatna, a profesje związane z finansami postrzegane jako cieszące się dużą renomą. Jeżeli tylko jesteśmy odporni na sytuacje stresowe i mamy ścisły umysł, z powodzeniem możemy iść na kierunki ekonomiczne i te pokrewne księgowości i rachunkowości. Jeżeli tylko będziemy stosownie wykształceni i obyci w świecie pieniądza, dostaniemy zatrudnienie bez problemu, nawet tuż po studiach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,