Czym jest znak towarowy i w jaki sposób wygląda jego kontrola?

Znak towarowy to nietuzinkowy fragment, który jest legalnie ochraniany. Symbolem towarowym może być rysunek, kompozycja kolorystyczna, i także wyraz czy nawet sygnał dźwiękowy czy melodia.

Znaki towarowe użytkowane są obecnie przez przedsiębiorców w obiektach gospodarczych w konkretnym, ściśle sprecyzowanym celu. Znak towarowy zezwala na identyfikację usługi lub danego artykułu wśród Kontrahentów. Znak towarowy można zarejestrować w urzędzie patentowym, w którym rejestruje się przeróżne patenty. Jeżeli natomiast chcemy tworzyć własny znak towarowy (), wtenczas zdołamy zgłosić się do biura patentowego, jakie utworzy dla nas spersonalizowany patent.

temida

Źródło: www.morguefile.com

Niejedno biuro patentowe w Gdańsku ma atrakcyjną i wielką propozycję związaną z patentami. Po zarejestrowaniu znaku towarowego w urzędzie patentowym, zdołamy z niego prawnie, legalnie korzystać, natomiast inne osoby nie mogą wykorzystywać go bez zgody właściciela. Znak towarowy jest zabezpieczony, w związku z tym konkurencja nie może używać znacząco pokrewnych znaków czy też etykiet.

Kliknij ten odnośnik i poznaj tam uwagi na nasz temat. Jeżeli powstaną jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

W takich sprawach właściciel znaku towarowego może legalnie domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia. Używanie czyjegoś znaku towarowego bez zgody właściciela zdoła skierować na takiego użytkownika wysokie sankcje.

Musimy jednak pamiętać, iż nie wszelki znak towarowy będzie traktowany jako własność w sposób zupełny. Poniektóre wyrażenia określają bowiem konkretną klasę artykułów i używa się ich w języku potocznym, codziennym. Przykładem może być słowo Apple, które oznacza jabłko, i także firmę „Apple”. Największą obronę mają znaki towarowe, jakie zostały wymyślone oraz stworzone od zera. Chodzi tu o określenia, które nie działają w języku powszednim, używanym na co dzień. Są to nowiuteńkie słowa, wymyślone poprzez danego przedsiębiorcę. Wskazane jest starannie zapoznać się z przepisami dotyczącymi ochrony znaków towarowych, w szczególności jeśli przewidujemy wymyślić i zarejestrować własny znak towarowy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,