Zmiana firmy dostarczającej gaz – czy się będzie opłacać i się do tego zabrać.

Jakiś czas temu, gdy energią gazową i elektryczną zarządzały dwie firmy państwowe, nie było problemów ze zbyt dużym wyborem, bo ten był tylko jeden. Albo ktoś był podpięty do gazu czy prądu i mógł korzystać z takiego medium, albo nie był, i wtedy po prostu nie korzystał. Od niedawna w naszym kraju za sprawą dostosowania regulacji prawnych do wymogów Unii Europejskiej zaczęła się liberalizacja rynku energii.

ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wynika z tego, że każdy z klientów może wypowiedzieć umowę z dotychczasowym dostawcą i podpisać ją z innym. Istotne jest to, że dany sprzedawca musi posiadać odpowiednią umowę z dystrybutorem, działającym na danym terenie. W przypadku gazu obecnie nie ma dużego zainteresowania klientów tego typu zmianami, zapewne też dlatego, że propozycja dla nich nie jest jeszcze jakoś szczególnie bogata. Póki co znacznie więcej do dyspozycji mają firmy, lecz wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie dołączą do nich także zwykli klienci. Zwłaszcza że tak naprawdę zmiana sprzedawcy gazu nie jest jakimś bardzo wymagającą czynnością. Co najważniejsze dla klientów, tego typu zmiana odbywa się bez żadnych przerw w dostawie energii, a tym bardziej konieczności doprowadzania nowej instalacji. Oprócz tego wszystko jest bezpłatne, więc tak naprawdę nie będzie się wiązać z żadnymi ograniczeniami czy kosztami ze strony odbiorcy.

Jeżeli masz chęć poznać więcej szczegółów na prezentowany wątek, to użyj strony (http://www.murawski-bus.wroclaw.pl/ofirmie.php), na której odnajdziesz pokrewne dane – po prostu kliknij tutaj!

Sama zamiana sprzedawcy trwa kilka tygodni od chwili podpisania nowej umowy, w tym czasie należności są opłacane staremu dostawcy, a na koniec następuje końcowe rozliczenie z nim. Jeżeli ktoś będzie chciał dokonać takiej zmiany, to najwygodniejsze będzie podpisanie upoważnienia dla nowego dystrybutora (czy zmienić sprzedawcę gazu).

płyta indukcyjno gazowa

Autor: Mastercook
Źródło: Mastercook
On wtedy przejmuje na siebie obowiązek poinformowania OSD o planowanej zmianie, a oprócz tego wypowie umowę z aktualnym dostawcą. Warto tu jeszcze mieć na uwadze sposób rozliczeń, bo różne firmy stosują różne rozwiązania, choć w praktyce końcowa kwota do płacenia i tak będzie taka sama. W części przypadków wystawia się jedną ogólną fakturę, która obejmuje całość usług, a czasami dwie oddzielne, jedną za wykorzystany gaz a drugą za dystrybucję.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,