Sposoby złożenia deklaracji rocznej. Tak samo jak co roku czy drogą elektroniczną?

Po wakacjach zwykle większość ludzi jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem roku szkolnego, zebraniami i potrzebami szkolnymi. Gdy minie jakiś czas i plany lekcji oraz grafiki zajęć pozaszkolnych są już ustalone, nagle nadchodzi listopad, a potem Boże Narodzenie, noc sylwestrowa i kolejny rok. A potem przychodzi ten czas gdy trzeba rozliczyć się ze skarbówką ze swoich przychodów za rok ubiegły.

Choć jest na to sporo czasu, bo aż 4 miesiące, wiele osób woli dokonać rozliczenia tuż po otrzymaniu koniecznych druków PIT od pracodawców, to znaczy w lutym. Z rozliczeniem szybko uwijają się głównie te osoby, które wiedzą, iż dostaną zwrot nadpłaconego podatku. Sposobów rozliczenia się jest wiele.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście możemy pójść do biura księgowego lub znajomej księgowej i poprosić o rozliczenie go z uwzględnieniem wszystkich PIT-ów z roku zamkniętego, jakie otrzymaliśmy. Jeżeli rozliczamy się ze współmałżonkiem, trzeba mieć na uwadze to, by wziąć do biura także wszystkie dokumenty. Policzony przez księgową PIT może być wysłany do skarbówki pocztą, zaniesiony przez nas osobiście albo może nastąpić rozliczenie pit 2015 przez internet, prosto do głównego systemu skarbowego.

Możemy rozliczyć własny PIT u siebie w domu na komputerze, przy użyciu ściągniętego z sieci programu czy przy użyciu programu z płyty. Bardzo często płyty z tym programem dodawane są do popularnych gazet albo nawet rozdawane za darmo . Można także po prostu przeprowadzić rozliczenie pit 2015 przez internet (TVK – telewizja i internet wrocław) i również elektronicznie je przesłać. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, bez wychodzenia z mieszkania i bez wężyków w punkcie pocztowym czy w urzędzie skarbowym. Co więcej, jest ono całkiem za darmo.

Możemy wygenerować sobie egzemplarz, który jest potwierdzeniem wysłania deklaracji podatkowej, jeśli nie jesteśmy pewni, czy na pewno wykonaliśmy to dobrze.

Rozliczenie deklaracji podatkowej staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Pamiętajmy, iż możemy odliczyć 1% aby przeznaczyć go na wybrany przez nas cel – fundację, stowarzyszenie albo na potrzebującą osobę, która znajduje się pod opieką danej fundacji. Wystarczy tylko wprowadzić właściwy numer KRS miejsca, które chcemy wspomóc.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>