Jakimi sposobami powinno się zadbać o bezpieczne przechowywanie oleju opałowego w swoim domu.

Olej opałowy jest coraz popularniejszym rodzajem paliwa, które jest stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych. Cechuje się wysoką sprawnością energetyczną, stosunkowo niskimi kosztami, a dodatkowo uniezależnieniem od zewnętrznych dostawców.

Instalacja oparta na tym paliwie może być całkowicie niezależna, rzecz jasna pod warunkiem że będzie miała odpowiednią ilość paliwa, nie wymaga także ciągłego nadzoru, jak będzie to konieczne na przykład przy kotłach na węgiel i drewno. W każdym przypadku projektuje się ją tak, aby dostarczyć paliwo raz, ewentualnie dwa razy w roku, a później jedynie z niego korzystać. Jednak cały czas trzeba pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy, to znaczy o tym, że taki olej to paliwo łatwopalne i wymaga odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. Trzeba go przechowywać w zaprojektowanych odpowiednio zbiornikach z atestem, w miejscach, gdzie nie będzie on miał styczności z ogniem. Więcej na .

nowoczesny zbiornik na olej opałowy

W jaki sposób powinno się zadbać o bezpieczne przechowywanie oleju na opał w domu?

Najistotniejszą sprawą podczas przechowywania tego paliwa powinna być kontrola, aby zbiorniki na olej gwarantowały należyty poziom zabezpieczenia przed rozlaniem, co w efekcie doprowadzić by mogło do zapalenia się (). Z tego też powodu robi się je z solidnych materiałów, najczęściej będzie to albo gruby polietylen, albo stalowa blacha. Przy stali z reguły stosowane są dwa rodzaje zbiorników, to znaczy jedno i dwupłaszczowe, będą się one różnić zabezpieczeniem przed wylaniem.

Zbiorniki z jednym płaszczem wymagają, żeby je instalować w specjalnych wannach, które będą zbierać olej jeżeli zacznie się pojawiać jakaś nieszczelność. Zbiorniki z dwoma płaszczami nie posiadają tej wady, gdyż zadanie zabezpieczenia stanowi druga zewnętrzna warstwa. Nowoczesne zbiorniki posiadają parę przydatnych przy codziennym użytkowaniu mechanizmów i funkcji, przykładowo do nich należą alarmy – (serwis alarmów Gdańsk) wykrywające wycieki czy sprawne filtry do paliwa (), dzięki którym jest ono dobrze oczyszczane przed spaleniem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,