Jak założyć wielobranżową hurtownię czyli ciekawy patent na własny biznes

Wiele osób szukając pomysłu na swój własny biznes idzie w stronę handlu. Zdecydowana większość stawia na sklepy z odzieżą, ogólno-spożywcze czy też wielobranżowe, ponieważ można je łatwo otworzyć, wymagają niezbyt dużo środków na start, a uruchomione w ciekawym miejscu okazują się przeważnie trafioną inwestycją.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Można jednak, chociaż wymagać to będzie dużo większych nakładów i organizacji, stanąć z drugiej strony, to znaczy uruchomić hurtownię, w jakiej będą się zaopatrywać właśnie kierujący małymi sklepikami. Jeżeli się dobrze wejdzie w rynek, zaoferuje produkty w atrakcyjnej cenie i znajdzie odbiorców, to można osiągnąć duży sukces. Ale również ryzyko przy takiej działalności będzie dużo większe, niż przy sklepie detalicznym. Obraca się dużo większymi pieniędzmi, ilość zakupionych towarów jest także znacznie większa, i jakiekolwiek problemy mogą sprawić, że można stracić płynność finansową. To z kolei może się odbić na dostawcach, którzy wstrzymają dostawy produktów, i tym sposobem nastąpić nawet może upadłość hurtowni.

hurtownia papiernicza

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście tak czarne scenariusze zdarzają się rzadko, lecz naprawdę hurtownia (hurtownia klimatyzacji interinstal) wielobranżowa nie należy do łatwych biznesów. Jeżeli ktoś planuje ją otworzyć, to liczyć się powinien z dużymi inwestycjami, zwłaszcza na początku. Konieczny będzie lokal, duży, z odpowiednim parkingiem, żeby odbiorcy nie mieli problemów z postojem (poznaj więcej na maxy.pl). Warto pomyśleć o miejscu gdzieś na obrzeżach miasta, gdzie są mniejsze czynsze, a i z ilością miejsca nie powinno być kłopotów. Następną sprawą jest wyszukanie dostawców.

W zależności od branży, w której planuje się działać, można ich poszukiwać albo w naszym kraju, albo spróbować nawiązać współpracę przykładowo z hurtownikami z Chin. Chcąc dobrze zacząć, należy posiadać odpowiednią ilość produktów, tak aby nie niczego nie brakło, a to wiązać się będzie z kolejnymi, dużymi przeważnie wydatkami. Na zakończenie zostanie znalezienie odbiorców, którzy zdecydują się na zaopatrywanie w nowej hurtowni, pozwalając tym samym na zarobek w tym dość trudnym biznesie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,