Gospodarcze przeznaczenie gazu i jego funkcje

Zapotrzebowanie na paliwa z biegiem czasu wzrasta. Jest to jeden z rezultatów bogacenia się społeczeństwa. Razem ze wzrostem zamożności wzrasta także popyt na energię, chcemy bowiem dość wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń w domu a także w pracy. Przemieszczamy się pojazdami albo komunikacją miejską. Każde te niezbędne nam systemy poruszane są paliwem.

Podstawowym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć, to do jakich celów będziemy je

kuchenka

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystywali. Paliwo gazowe jest jednym z najbardziej uniwersalnych. Najpowszechniej gaz ziemny stosowany bywa do opalania mieszkań jak też w przemyśle spożywczym. W spożywczym przemyśle stosowane jest na przykład do nagrzewania cieplarni, w podobnych miejscach konieczna jest stała temperatura. Przy dużych nawierzchniach koszta ogrzewania mogą być niemałe, w takowym przypadku najlepszym wyjściem jest znalezienie paliwa, jakie będzie opłacalne ekonomicznie. Takowe warunki spełnia gaz ziemny, paliwo tanie i ekologiczne – link.

Rynek paliw nie jest całkiem wolny – podlega regulacjom państwowym. Wyznaczane są granice w których mogą poruszać się dostawcy gazu ziemnego – przeczytaj co możesz zyskać z Sp. z o.o.. Regulacje są sposobem na spekulacje cenami tak ważkiego surowca które mogłyby spowodować poważne kłopoty gospodarcze. Takie substancje jak paliwo gazowe uważane są za strategiczne, to jest takie, jakie są szczególnie istotne dla funkcjonowania. Cena bowiem może być instrumentem polityki państwa. W historii stosunków międzynarodowych klasycznym przykładem

butle

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

są zmiany cen paliwa gazowego w zależności od napięć politycznych pomiędzy Rosją a Ukrainą lub i innymi krajami. Z tej przyczyny uważa się, że należy starać się żeby dostawy były jak najbardziej zróżnicowane geograficznie i politycznie i ilościowo, im sporzej dostarczycieli gazu tym większa będzie szansa na bardziej korzystne opłaty.

O tym jak ważne jest paliwo gazowe zaświadcza fakt, iż przepisy wspólnotowe nakładają na swych członków obowiązek stworzenia zapasów paliw na ściśle wyznaczonym poziomie. Nieodzowna do tego jest inwestycja w odpowiednią infrastrukturę technologiczną (specjalistyczne zasobniki a także systemy (sprawdź najnowsze oferty na: kador relokacja maszyn) gazu). Część z nich powinna być wybudowana przy wykorzystaniu współpracy międzynarodowej.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,