Bez wątpienia warto postarać się zabezpieczyć swoją przyszłość

Typowy Nowak, choć tak naprawdę nie jesteśmy w tym momencie rodzynkiem, nie może powiedzieć w 100%, że będzie miał możliwość za powiedzmy trzydzieści lat funkcjonować na godnym poziomie.

Niby zmniejsza się liczba niezamożnych, ale jeśli dzisiaj zarabiamy przykładowo siedem krajowych, zatem jesteśmy całkiem zamożni, to jeśli za jakiś czas pomniejszy się nam zarobek o połowę, to generalnie nadal nie będziemy klepali biedy i stać w kolejce po zasiłek, ale na pewno odczujemy poważnie znaczne zmiany – na sporo gorsze. Co w takim razie można zalecić tym ludziom, którzy chcieliby jakoś zabezpieczyć własną przyszłość? Zresztą nie chodzi tylko o własny byt, lecz również przyszłość swoich pociech. Cóż, na całe szczęście mamy okazję całkiem nieźle zadbać o przyszłość.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Na początku trzeba inwestować w choćby grunty rolne. Fakty są takie, że nadal mocno opłaca się kupować grunty, ponieważ w końcu w dalszym ciągu ich wartość bardzo szybko wzrasta. Generalnie grunty są już w dniu dzisiejszym bardzo drogie, a co najważniejsze, ich wartość ciągle wzrasta. W zasadzie ciężko sprzedać dom na prowincji, lecz z działkami rolnymi w większości przypadków nie ma większego kłopotu. Warto również zainwestować w wino (zobacz: wina bordeaux) albo dzieła sztuki, na przykład obrazy mało znanych, acz porządnych malarzy. W naszym kraju maluje bardzo wielu wybitnych malarzy, a więc warto nawet uzyskać kredyt gotówkowy dla firm, jeśli nie mamy za dużo pieniędzy na inwestycję, ale kochamy ryzyko. No właśnie – są takie typy inwestycji, które są bardzo ryzykowne, lecz nie jest powiedziane, że ryzyko we wszystkich przypadkach popłaca.

Idealny wariant – zainwestujemy sporą część pieniędzy w trochę bardziej ryzykowne segmenty, ale także nie będziemy zapominali, że aby później nie obudzić się gołym i niewesołym, bez cienia wątpliwości należy rozejrzeć się za inwestycjami, które pewnie nie dadzą wiele zaoszczędzić, no ale przynajmniej uciekniemy przed galopującą inflacją. Chociaż kryzys ekonomiczny spowodował, że ciężko w 100% ufać bankom, to jednak jakby nie patrzeć prawda jest taka, że takie chociażby konta oszczędnościowe są naprawdę godne naszego zainteresowania. Nie obawiajmy się trzymania kasy w polskich bankach, bo to tak czy siak sporo lepsze miejsce, aniżeli przysłowiowa skarpeta.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , ,